Erlebachova bouda – svatba Adélky a Zdeňka

Do Krkonoš nás přivedla svatba Adélky a Zdeňka, jež navázala na loňskou beskydskou veselku Londýňanů Zuzky a Alexe. Novomanželům děkujeme za pozvání, víkend jsme si užili. Zda i my navážeme na sňatkovou sérii, to jest ve hvězdách. Z role bujarých hostů jsme se s Ester loni posunuli do role pečovatelů amatérů; nyní jsme čekali, že Ester bude rozkošně pobíhat po boudě, hrát si s dětmi a my že si vychutnáme společné snídaně a konverzaci. Splněno napůl. Ester pobíhala a my za ní.

V pátek odpoledne jsme z Prahy vyzkoušeli severní vyhlídkovou cestu přes Turnov a Jilemnici přes krásné vesnice. Cestou zpět jsme si to dali znovu. Po večeři jsem se vydal na noční pochod přes Malý Šišák na Čertovo návrší a přes rozcestí „U Bílého Labe“ po žluté zpět. Pochod přímou cestou, sněhu bylo ještě spousta, naštěstí poměrně tvrdého s minimálním bořením se. Rozvodněná Čertova strouha a divoké Bílé Labe. Tamější svahy mají i krásně prudké úseky, nicméně ty nejprudší vidím na Kozích hřbetech a tam jsem nedorazil, neboť jsem z Šišáku nechtěně zamířil na východ namísto na jih. Viz Strava.

V pokoji mě přivítala řvoucí Ester a vyřízená Ivetka. Dítě bylo možno uspat (a to dost účinně) jen násilným sevřením v zavinovačce. Často se však budila, a tak se to opakovalo a opakovalo. Druhá noc stejná. Snad z přehršle dojmů?

Druhý den proběhl dojemný obřad, kdy si novomanželé řekli „ano“ před venkovní kapličkou sv. Františka z Assisi. My jsme se prošli ke Špindlerově boudě a já měl celkem dvě procházky s kočárkem. Večer jsme s Ester zamířili poprvé do bazénku a z víření byla nadšená, samozřejmě jsme z brouzdaliště brzy přešli do většího bazénku pro dospěláky. Ivetka si popovídala s kamarádkami.

Erlebachova bouda fajn – restaurace, dětský koutek, wellness. Severní pokoj sice s horším výhledem, ale zato velký (ale stále jen jedna místnost). Výhled na jih perfektní; v restauraci prosklené stěny. Co mě v místě štvalo byly rychle jezdící taxíky i běžní řidiči. V tom jsme pořád na východě.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s