Slunečná podruhé

Dlouho jsme špekulovali, kde složit hlavu na podzimní dovolené 2018. Měl to být hezký apartmán (samostatná ložnice + obývák / kuchyň / pokoj) v přírodní lokalitě vhodné pro kočárky. Zvažovali jsme i Rakousko ve spojení s Mistrovstvím světa v silniční cyklistice. Nakonec to padlo na nám již známou biofarmu Slunečná na severu Lipna. Onehdá jsme tam jeli sami autobusem, nyní kombíkem s Esterkou. Onehdá jsme nachodili tucty kilometrů, nyní jsme primárně hledali resturace s dětským koutkem. Penzion nás už tolik nenadchnul, ale příroda nás opět položila do kolen.

Příjezd do Slunečné ze severu od Prachatic a Volar po silnici 141 a poté 39 při západu slunce s listy v barvách podzimu, to se skutečně neokouká. Další úchvatný zážitek skýtá jízda z Vimperku na západ do Kvildy a odtamtud podél Teplé Vltavy přes Borovou Ladu jihovýchodním směrem do Lenory. V Borové Ladě bychom se příště rádi ubytovali.

Pro rodiny s kočárky můžme doporučit restauraci Marko ve Vimperku a – ano, název je trýznivý – „Dobrou chatu“ pod Zadovem. Dětské koutky, milá obsluha.

Město Vimperk je na procházky ideální, šokující je tam sklon příjezdové cesty na náměstí, na jedničku po kostkách, auto se naštěstí neotočilo na střechu. Další cesta s neuvěřitelným sklonem je (autem) z Vimperku směr Zadov (už nevím, která přesně).

Penzion Slunečná lze doporučit, za neuvěřitelnou cenu člověk má mezonetový byt s dobrým internetem, charizmatickým majitelem, ale jsou v tom kompromisy (např. chudší snídaně, proud vody ve sprše/vaně atp.).

Z konkrétních aktivit s kočárkem mohu doporučit:

  • Poklidná cesta na Šumavu po českých silničkách
  • Výšlap k rezervaci Boubín se zastávkou u naučného střediska na vyhřáté trávě u dětského hřiště, polévka v bufíku na placeném parkovišti
  • Procházka Vimperkem
  • Restaurace s dětským koutkem
  • Výšlap na Zadov
  • Autoturistika krajem horní Vltavy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s