Transalp 2019: Hintertux – Canazei a zpět

V roce 2016 závod 1000 mil (polovina), v roce 2017 Transalp ze Švýcarska na Lago di Garda a zpět a letos z Hintertuxu do srdce Dolomit a zpět. Takové jsou naše cykloturistické počiny.  A právě o výletu z Rakouska do Itálie a zpět je tento krátký článek.

Trasu spáchal Pecan a navigaci po ní dále zajistil Jirka. Bratrům Svobodovým tedy opět děkuji za to, že jsem se mohl jen rozhlížet, popřípadě jim v duchu nadávat. To však nebylo třeba.

img_20180808_160057-1.jpg

Nově jsme dvě noci strávili v penzionech, z nichž ten v Arabbě – Chalet Brigitte – mohu doporučit. Poslouží třeba jako zázemí pro absolvování neskutečné silniční trasy okolo masivu Sella („Sella Ronda“) přes slavná „passa“ Campolongo (případně Falzarego a Valparola), Gardena, Sella a Pordoi. Zbylé dvě noci jsme se dívali na hvězdy. Výlet se tedy odehrál v pěti etapách, a to zásluhou náhlého požadavku na zkrácení z mé strany, přičemž děkuji hochům za vstřícnost.

Výjezdy byly opět neskutečné, ale zvykli jsme si rychle. Zažili jsme všechny možné povrchy, délky i sklony. Ve sjezdech tekly adrenalin i endorfiny proudem, nikdo naspadnul, brzdy se vařily jen jednou a párkrát to bylo náročností a rychlostí dost za hranou. Celkově jsme zjistili, že Alpy se dají projet na kole, takže nač ztrácet čas s pohorkami. Do kopce obecně nejrychleji jezdil zřejmě Jirka, já měl tu čest díky převodům a kubatuře vyjet i dlouhé prudké kopce. Z kopce si to dávali Jirka s Pecanem, já jim leda tak mohl sbírat odpadlé části vybavení.

Stravování bylo – podobně jako ubytování – bylo více do pohodlna. Snídaně penzion anebo supermarket, oběd většinou v restauraci, večeře z nakoupených zásob, po cestě sladkosti, pečivo, ovoce.

Zajímavá místa

Sella Ronda – dechberoucí silniční okruh přes „passa“

Zejména sjezd z Passo Sella směr Passo Pordoi je zcela uzemňující – pekelný masiv Sella se ohromujícím způsobem tyčí k nebi.

Piz Sorega – ráj pro rodiny s dětmi na náhorní plošině

Lanovkou z městečka San Cassiano se dostanete na zvlněné louky, kde u lanovek je mnoho atrakcí pro děti, dá se tam strávit spousta hodin. Úchvatné. Nazývá se to Alta Badia Movimënt Parks.

moviment-map

Údolí s řekou I

Pár kilometrů od předchozí lokality (plošina nad San Cassiano) je kemp „Camping sass dlacia“ (viz Mapy.cz). Kolem něj protéká řeka z dlouhého údolí. Procházka kolem řeky je krásná – voda, kamena a kamínky, výhledy, les.

Údolí s řekou II

Z malebného dolomitského městečka San Vigilio di Marebbe se dá jít podél meandrující totálně čisté řeky směrem na jihovýchod až k restauraci Berggasthaus Pederü. Ideální pro kočárek.

Výbava

  • 1x cyklokraťasy, krátký dres a ponožky; tenká softshellová bunda (na kolo i po kole); rukavičky, tretry, helma, brýle
  • Lepení, 2x duše, multiklíč (vč. montpák a nýtovačky), destičky, švýcarský nůž, hadr na řetěz, mazání, náhradní dráty do výpletu)
  • Mobil, nabíječka, velká power banka; doklady, klíče od auta, peníze
  • Mýdlo, kartáček a pasta, bavlněné trenky a triko s dlouhým rukávem; lékárničku vezl Pecan
  • Nafukovací karimatka, spacák
  • Brašny: na představci (pro mobil), u představce nahoře na horní rámové trubce a po obou jejích straných, na řidítkách, pod sedadlem (velká), v rámu u sedlové trubky; batoh

Jirka neměl batoh ani brašny v rámu, Pecan neměl brašnu pod sedlem. Čili hoši to mají lépe zmáknuté.

Trasa

Foto

Etapa #1: Hintertux – Brüneck

Etapa #2: Brüneck – Arabba

Etapa #3: Sella Ronda – silnice

Etapa #3: Sella Ronda – terén

Etapa #4: Canazei – Brixen

Etapa #5: Brixen – Hintertux

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s