Ronde van Vlaanderen 2018

Okolo Flander (oficiální stránka závodu, Wiki) je legendární cyklistická „klasika“. Známá je několika náročnými krátkými kopcovitými úseky, jež většinou rozhodují závod. Švagr Pepa nám s tátou koupil startovné na verzi pro amatéry. Inu, do Belgie jsme se vydali a tratě 120 a 170 km zdolali.

Taťka to chudák s teplotou. I proto jsme se po závodě sbalili, vyrazili rovnou domů a na nedělní závod profíků nečekali.

Závod to byl pěkný, ale mě už asi neuvidí. Úseky na kostkách na mě byly moc drncavé, krajina málo atraktivní a logistika náročná. Na druhou stranu však:

  • Skupinky, v nichž se místy celkem závodilo. Posledních 10 km bylo přímo ukázkových: jel jsem rychle, ale i tak mě přelétla skupinka cca 5 lidí, kterou jsem naštěstí dojel a zakousnutý do řidítek se jí držel. Na předlouhé cílové rovince někdo začal sprintovat, dojeli jsme si ho, i já jsem následně zkusil urvat prvenství, ale byl jsem nakonec přejet třemi kolegy. To člověk nezapomene.
  • Skupinky fanoušků
  • Brdky

Oněch 170 km nakonec ani nebolelo, od začátku jsem byl očividně zbytečně opatrný, i vzhledem k bohatě zásobeným četným občerstvovačkám. Milovníci cyklistiky by si to ale měli vyzkoušet, když už na to každý rok koukají v televizi.

Takže si to klidně také vyzkoušejte.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s