Waltrovka ohromí

S Ivetkou a potomkem jsme se vydali do Waltrovky. Pro milovníky architektury to je výlet o nervy, oči neví, kam dřív koukat. Viděli jsme stavbu druhé budovy centrály ČSOB. Zaujme nízkou výškou a rozlehlostí. Má být ještě zelenější než starší sestra, které na střeše trůní vzrostlé stromy.

Na údolí Radlic má to štěstí shlížet několik domů, např. z luxusní Rezidence Panorama. Ta se při výstavbě před 10 lety prodávala za 50 tis. Kč/m2. Cena dnes? Víceméně dvojnásobná (3+kk na Srealitách).

V areálu Waltrovky probíhá dostavba druhé skupiny „plechovek do rybiček“ posazených na sebe a bytových domů. Bytové domy jsou na webu Waltrovky roztříděny podle standardů a naživo to vidíte – dražší mají větší rozestupy, celé z betonu a působí luxusněji. Ani ty se však nevyhnuly nešvaru, že výletníci vidí doslova až na dálkový ovladač od televize. Nebo u rodinného domu – venkovní bazén hned u chodníku?

Přicházíme ke kancelářím a brada nám padá ještě níž. V areálu stály vzrostlé stromy, zůstaly tam a dávají tomu luxusní nádech. Walterovo náměstí obklopené jedinečnou architekturou a s Černého větrnými Pegasy. Nestihli jsme zajít na vlakovou stanici Jinonice, odkud to je po kolejích údajně 5 minut na Smícháč. Ta stanice je rovněž krásná a místu dává ještě další úroveň fenomenálnosti (kde první úrovní je zachovalý odkaz staré Walterovky).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s