Náladodron

Mapa nálad, mapa pocitů.

Příklad: jsem na turistické trase u Roztok. Líbí se mi výhledy, lavička, řeka, nálada super. Nezávisle na mém vybavení, osobních problémech – podle mě je toto místo prostě fajn a bude se líbit. Otevřu appku, ta pojmenuje místo, kde se nacházím (turistická trasa, GPS údaj), a já k němu přidám svoji náladu na škále 1 až 10. Díky tomu pak ostatní uvidí, že tady se jim bude líbit.

Příklad: jedu autem, tam samá díra, takže vytáhnu appku a hned dávám záznam, že silnice č. 233 v Letňanech je .. s náladou 2 (špatný) a k tomu foto…

Feelmeter, FeelIt, FeelNow, FeelFull, FeelingNow, YouFeel, Mood-o-dron

Uživatelé si na obrázcích navolí činnosti, jež je charakterizují. Jezdec na kole, čtenář, extrémní sportovec, programátor, … kteréžto představují určitě charakteristiky. Nálady příslušných typů lidí se pak danému uživateli zobrazují preferenčně. Jsem např. v Praze nováček a chci si jít zasportovat. Tak kouknu na FeelNow a vidím na mapě zelená ohniska v okolí – a vím, že lidem, jako jsem já, se tam líbilo. Jdu tedy také.

Google má své hodnocení míst – a že má snad všechna místa. Osobně mi v 6/2016 začaly vyskakovat nabídky na hodnocení míst – přidat fotku, názor, odpovědět na otázky – podle čehož pak Google bude místa řadit při vyhledávání a zobrazovat informace.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s