Komoditní burza palivového dřeva

Palivové dřevo je široce poptávané. Zároveň je komoditou. Vnesme do tohoto trhu efektivitu pomocí on-line obchodního zprostředkovatele palivového dříví.

Dřevo je víceméně komodita (daný typ je identický v celé Evropě), takže lze vyhledat objektivně nejlepší nabídku se započtením dopravy. Existuje mnoho typů dřeva: odrůda, zpracování, místo odběru a je složité se v tom vyznat. Lidé ocení řešení na pár kliknutí. Dosud je pro ně shánění dřeva na zimu téma č. 1. Díky systému „Dřevník“ jim starosti odpadnou a ještě ušetří.

Příklad: zadám, že hledám naštípanou břízu a že bydlím v Sokolově, ul. Javorová, a vyskočí mi nabídky na dodání dřeva až do dřevníku. Kliknu, objednám a druhý den už topím.

Nabízelo by se dříví všech typů, doprava a libovolné další věci, u nichž by bylo možno provést obchodní zprostředkování (pracovní síla např. na vyskládání dřeva, sekyrky atp.).

Do databáze by výrobci a dopravci sami zadávali své ceníky. Systém by následně prezentoval nabídky podobně jako jakýkoliv e-shop.

Monetizace

  • zobrazení prodejcových nabídek
  • prezentace v Dřevníku
  • proklik na prodejcovy webové stránky
  • odeslání poptávky výrobci – provize z objednávky

Variantní řešení je Průvodce vytvořením hromadné poptávky na všechny prodejce s vyhodnocením v režii zákazníka (odpovědi na e-mail) či v rámci systému Dřevníku (vč. např. automatické aukce za účelem stlačení ceny). Částečně jako Honzova hypotéka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s