ID.me

Seznamka, poznávání lidí, rozvoj komunikace. Big brother.

Situace 1: Na ulici někoho potkám a rád bych ho poznal. Jak na to? Podívám se do systému a když budu mít stěstí, identita osoby se mi ukáže.

Situace 2: jedu tramvají, někdo se mi líbí a chtěl bych tu osobu kontaktovat. Přímo to neumím, takže večer, anebo hned v tramvaji, zapnu doma telefon a uvidím, že jsem potkal právě tuto osobu, a napíšu jí.

Systém funguje takto. Do systému se zaregistruji pomocí e-mailové adresy a hesla. Zadám libovolnou přezdívku. V základní situaci jde o to, že má přezdívka bude za určitých podmínek „viditelná“. Lidi mě v rámci systému budou moci identifikovat jako např. „Mr. Chip“. Nic víc. A já si nastavím situace, za kterých se někomu ukáže má přezdívka (viditelnost). Např.: pokud je dotyčná osoba žena ve věku 25-35 let, bez závazků, nechť se jí ukáže má přezdívka. Dále mohu nastavit, že pokud je osoba navíc bez závazků, ukáže se jí i formulář pro napsání zprávy. Nikoliv však e-mail. Dále mohu nastavit, že se ukáže i moje fotka či dokonce e-mail, popř. link na Facebook – a to vše za podmínek, např.: daná osoba má také zveřejněnou fotku, má také link na Facebook, sportuje, má ráda kulturu.

Podstatou systému je ovšem permanentní geolokace. Moje poloha je posílána do databáze a tam se porovnává s polohou ostatních lidí. Díky tomu se pak mohu podívat na seznam přezdívek, které jsem kdy potkal. A mohu vyfiltrovat, že jsem potkal dívku 25-35 let třeba okolo 13:00 na Florenci a tu mohu kontaktovat (pokud dotyčná nastaví viditelnost pro osobu mého profilu). Systém by polohu uchovával X hodin, pak by se databáze mazala. Musel by za tím stál někdo důvěryhodný.

Teoreticky bych seděl v tramvaji a okamžitě bych věděl, že je tam někdo, kdo má také rád modelářství, kdo má rád pěstování rajčat – proběhl by match, ukázala by se mi fotka a já bych s ním mohl začát konverzovat přes messenger či dokonce… wait for it… osobně.

Dále by to šlo tak, že vidím, že jsem osobu potkal a pokud splním podmínky pro vůbec nějaké zahájení komunikace (např. jsem muž 25-35 let, bez závazků, z ČR), tak se mi ukáže tlačítko – „přepnout do režimu Tinder“ a mé fotky či můj profil osobě vyskočí a ona může kliknout, že se nebrání komunikaci. No a pak už holt nezbyde než začít mluvit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s